Agroturystyka ze zwierzętami – oto gospodarstwa z atrakcjami dla dzieci!

agroturystyka zee zwierzetami dla dzieci

Agroturystyka ze zwierzętami to moc atrakcji dla dzieci, szczególnie z dużych miast. W gospodarstwie, gdzie na codzień spacerują psy, koty, krowy, kozy, owce czy konie, dzieci na pewno nie będą się nudzić, a dodatkowo będzie to dla nich lekcja biologii w najprzyjemniejszym wydaniu!

Postanowiliśmy zaprezentować kilka gospodarstw agroturystycznych, w których dzieci będą miały okazję poobcować ze zwierzętami.

Agroturystyka ze zwierzętami – Kotlina Kłodzka

Kowalowe Wzgórze, gospodarstwo agroturystyczne usytuowane 7 km od Polanicy Zdroju, w sercu Kotliny Kłodzkiej.  Wokół świetne warunki do wycieczek rowerowych oraz wędkowania. W gospodarstwie plac zabaw dla dzieci,  na terenie swobodnie spacerują krowa Malwina, cielęta, kotka Mika, byczek Maciuś, pies pasterski o imieniu Argos, kaczki i kury. Każdego dnia można razem z Panią gospodynią udać się na pobliskie pastwisko i ręcznie wydoić krowę. Wielką atrakcją jest również pojenie cieląt czy karmienie zwierząt sianem. Kowalowe Wzgórze ocenione zostało przez rodziców w serwisie booking.com jako znakomite. Docenione szczególnie za swojskie, pyszne jedzenie, domową atmosferę i piękne położenie oraz dostępność gospodarskich zwierząt:-)

Więcej informacji o obiekcie znajdziecie tutaj

agroturystyka ze zwierzetami kowalowe wzgorze

agroturystyka ze zwierzetami kotlina klodzka

Agroturystyka ze zwierzętami na Mazurach

Impuls, agroturystyka z województwa warmińsko-mazurskiego. Położona w miejscowości Pilec, 30 km od Mikołajek, 34 km od Giżycka oraz 14 km od Mrągowa. Goście doceniają to miejsce za pyszne śniadania z warzywami z przydomowego ogródka oraz konfiturami własnej roboty. Dodatkowo zwierzęta w gospodarstwie są wielką atrakcją dla dzieci, a atmosfera w gospodarstwie sprawia, że chce się do niego wracać. Bliskość Giżycka, Mikołajek oraz Mrągowa jest również atutem.

Więcej informacji o miejscu i o dostępności terminów znajdziecie tutaj

impuls agroturystyka ze zwierzetami

impuls agroturystyka ze zwierzetami mazury

impuls agroturystyka ze zwierzetami warminsko-mazurskie

Karkonosze

Domki wakacyjne Eko Bajka  położone są 30 km od Karpacza, w miejscowości Bukówka. Wokół lasy, łąki oraz góry! Na rozległym terenie znajdują się place zabaw dla dzieci. Miłośnicy zwierząt spotkają tu m.in. kozy oraz króliki. W okolicy świetne warunki na rodzinne spacery czy wycieczki rowerowe.

Więcej informacji znajdziecie tutaj

agroturystykaa ze zwirzetami ekobajka

agroturystyka ze zwierzetami eko bajka domki

Zachodniopomorskie

Zagroda Chłopska mieści się w Gosławiu, 18 km od Kołobrzegu. Świetne warunki do uprawiania jazdy konnej, turystyki rowerowej czy wędkowania.  Na miejscu można bezpłatnie wypożyczyć rowery. W zagrodzie serwowane są pyszne, obfite śniadania, rano obudzi was pianie koguta, a dzieci z pewnością zainteresują się kozami przebywającymi w zagrodzie. Autentyczna wieś z historycznymi wnętrzami – polecamy!

Dowiedz się więcej i sprawdź dostępność terminów

agroturystyka ze zwierzetami

Dolnośląskie

Ranczo Okole to farma z hodowlą danieli usytowana pośród wzgórz i gór w miejscowości Lubiechowa, w województwie dolnośląskim. Na miejscu dzieci mogą dokarmiać zwierzęta, co stanowi wielką atrakcję.

W okolicy znajduje się ostatni wygasły wulkan Ostrzyca, a w odległości 4km wyciąg narciarski Łysa Góra. Niedaleko znajdzie się wiele atrakcji dla pasjonatów historii, m.in.  Zamek Czocha, Grodziec, Chojnik, Książ oraz Muzeum i Bractwo Rycerskie Zamku Bolków. W pobliżu również dwa parki dla dzieci: Dino Park w Szklarskiej Porębie oraz Western City w okolicy Karpacza czy park Miniatu r Kowarach. Na terenie siedliska znajduje się staw rybny, prywatna plaża, a latem dostępny jest basen. Dostępny jest również plac zabaw, stół do tenisa stołowego oraz bezpłatna wypożyczalnia rowerów.

Dowiedz się więcej i sprawdź dostępność terminów

agroturystykaa ze zwierzetami ranczo okole

agroturystyka ze zwierzetami ranczo okole dolnoslaskie

Przeczytaj nasz artykuł o kilku innych gospodarstwach świetnie ocenianych przez rodziców! Kliknij tutaj

A może weźmiesz udział w naszym najnowszym konkursie? Do wygrania wejścikówki do Rodzinnego centrum Rozrywki, sprawdź szczegóły

 

Agroturystyka ze zwierzętami – oto gospodarstwa z atrakcjami dla dzieci!
Oceń artykuł

Udostępnij

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*