Kreta z dzieckiem – fotorelacja z podróży

kreta z dzieckiem chania

Kreta z dzieckiem była celem naszej podróży w maju 2011 roku.

Wyspę odwiedziliśmy po raz drugi, tym razem ruszając w kierunku zachodnim i lądując w Chani. Nasz czterolatek dzielnie zniósł podróż, a potem było tylko lepiej.

W kierunku Krety Zachodniej: Chania i Rhetymnon

Pogoda dopisała – ani jednej chmurki przez okrągłe 7 dni pobytu. Było momentami gorąco i czasem wycieczki stawały się uciążliwe, szczególnie, gdy za cel obraliśmy miasteczko. Dlatego Chanię i Rhetymnon odwiedziliśmy popołudniu, gdy upał stawał się bardziej znośny.

Polecamy wypożyczenie samochodu. Wyspa jest górzysta, a widoki z takiej wycieczki są oszałamiające. Samochód daje możliwość poznania wielu miejsc poza standardowym planem wycieczek polecanym przez biura. Dzięki samodzielnej wycieczce odkryliśmy piękną plażę Falassarna otoczoną górami. A wieczorem zajechaliśmy na lagunę Elafonissi, z równie piękną i bardzo rozległą plażą.

Kreta z dzieckiem i zabawy na pięknych plażach

Codziennym rytuałem były długie spacery plażą, która na Krecie jest szeroka i piaszczysta i ciągnie się kilometrami. A po drodze sporo atrakcji dla dzieci:-) Łowienie „kamieni, muszelek” i innych skarbów siatką na motyle, budowanie z piasku, plażowe place zabaw i cudne fale.

Polecamy Kretę, z dzieckiem poza sezonem, gdy plażę nie są zatłoczone, a temperatury mniej uciążliwe!

zuzasowinska

This slideshow requires JavaScript.

Oto dostępne hotele na Krecie

Zobacz relację z podróży: Lanzarote

Opublikuj swoją relację z wakacji z dziećmi!

Kreta z dzieckiem – fotorelacja z podróży
5

Udostępnij

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*