Majorka z dzieckiem – co warto zobaczyć?

Majorka z dzieckiem? Jak najbardziej! Ta hiszpańska wyspa to wakacyjny raj, kurort zarówno dla imprezowiczów jak i dla rodzin z maluchami! Co zatem warto zobaczyć na Majorce i zapewnić atrakcje całej rodzinie?

Majorka z dzieckiem – oto nasze propozycje:

1. Alcudia

Zatoka alcudyjska szczyci sie najpiękniejszymi plażami na wyspie. Długie, szerokie, piaszczyste łączące się z pięknym lazurowym morzem. W zatoce alcudyjskiej jest mnóstwo kurortów, m.in. zabytkowa Alcudia- stolica regionu, z murami, piękną starówką, gdzie dzieci mogą spędzić aktywnie czas wspinając się po murach obronnych, zaglądając do wąskich uliczek czy odkrywać schody prowadzące do ….:-)Po dziś dzień zachowały się jeszcze: most, oryginalny z XVIII wieku oraz drzwi Molla lub zwane również Xara, pochodzenia średniowiecznego które prowadzą do muru północnego. Można odwiedzić parafię zwaną Parroquia de Sant Jaume jak i muzeum Museo de Sant Jaume.

W okolicy Alcudii jest sporo ciekawych miejscowości, na uwage zasługują sama Alcudia, Can Picafort, Cala Mesquida, Cala Millor czy Playa de Mullor.

 

2. Majorka z dzieckiem? Koniecznie odwiedźcie Marineland!

Raj dla dzieci – zoo z papugarnią, pokazami delfinów, orek, basen z atrakcjami położone tuż nad morzem, także zaraz po zwiedzaniu można odwiedzić nową plażę a dosłownie kilka minut dalej odwiedzić największe miasto na wyspie Palmę de Malorca.

3. Akwarium w Palmie

Palma Aquarium szczyci się najgłębszymi w Europie basenami z rekinami! Akwarium na Majorce otwarte zostało w 2007 roku. Palma akwarium ma powierzchnię 12 000 m². Obecnie znajduje się tu 55 akwariów z 8000 przedstawicielami 700 różnych gatunków. Palma Aquarium ma odtworzone ekosystemy oceanów Atlantyckiego, Pacyficznego i Indyjskiego oraz Morza Śródziemnego. Znajdziecie tu dżunglę, wiszący ogród i największy wybór żywych koralowców w Europie. Dzieciaki będą zachwycone!

4. Stare miasto Palma de Mallorca

Rozległe, piękne, zabytkowe z olbrzymia katedrą, a tuż przed nią rozległe fontanny i mnóstwo miejsca do biegania:-) Niesamowita ilość pałaców oraz muzeów, m.in.: Catedral, Palacio de la Almudaina, Mueseo de Mallorca, Ayuntamiento, Baños Arabes, Convento de San Farncisco. La Lonj, el Gran Hotel (Caixa Forum), Casal Solleric, Es Baluard, Palacio March, Museo Diocesano. Również na obrzeżach Starego Miasta znajdują sie warte obejrzenia miejsca tj. Paseo Maritimo de Palma, Castillo Bellver oraz Fundacion Pilar y Joan Miro

5. Cap de Formentor

Przylądek Formentor – najpiękniejszy punkt widokowy Majorki! Atrakcji zarówno dzieciom jak i dorosłym dostarczy sam wjazd na szczyt, krętą i wąską drogą wysoko, wysoko w górę:-) A sam pobyt na szczycie będzie wrażeń: piękny widok i wyspa Formentera w tle, mała knajpka i puszne lody dla całej rodziny oraz duża szansa na spotkanie  np … kozy:-) kroczącej po kamienistej górze i bardzo oswojonej z turystami. Warto!

Przylądek Formentor jest najbardziej wysuniętą na północ częścią wyspy i stanowi przedłużenie gór Serra Tramuntana. Najwyższe wzniesienie, Puig Fumat, mierzy 384 m n.p.m. Wybrzeże półwyspu usiane jest zatoczkami i niewielkimi plażami, tzw. calas. Najbardziej znane i podziwiane to Cala Figuera, Cala Murta i Cala Pi de la Posada.

SPRAWDŹ DOSTĘPNE OFERTY WAKACJI RODZINNYCH NA MAJORCE

Majorka z dzieckiem – co warto zobaczyć?
Oceń artykuł

Udostępnij

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*