Zabawy w podróży z dzieckiem- 10 pomysłów dla całej rodziny

zabawy w podrozy z dzieckiem

Zabawy w podróży z dzieckiem? Tak! To świetny pomysł, by uatrakcyjnić dotarcie do celu.

Pewnie nie raz słyszeliście za plecami „daleko jeszcze?”, „kiedy będziemy?”. Postanowiliśmy pogłówkować i zaproponować wam kilka zabaw, które sprawią, że podróż będzie przyjemnością i świetną zabawą dla całej rodziny!

Niezależnie, czy podróżujecie samolotem, pociągiem, autobusem czy samochodem – podróż może być naprawdę atrakcyjna dla całej rodziny.

Zabawy w podróży z dzieckiem – 10 pomysłów:

1. Wasza własna bajka

Dzieci mają ogromną wyboraźnię, a my, dorośli, możemy się od nich uczyć. Pierwsza osoba rozpoczyna bajkę kilkoma zdaniami, kolejna kontynuuje, dopowiadając ciąg dalszy i tak dalej. Powstają wtedy naprawdę niesamowite historie!

2. Gry planszowe

Polecamy „Łap zwierzaki” – to gra planszowa już dla dzieci od lat 5. Oparta na umiejętności dodawania. Świetnie sprawdza się w podróży – nie wymaga dużo miejsca, składa się z kart z obrazkami przedstawiającymi zwierzęta z gospodarstwa. Reguły są proste: wyłóż kartę o takiej samej wartości jak suma kart, które chcesz zdobyć i łap zwierzaki!

3. Turniej słów

Ustalamy literę i każdy z członków rodziny wymyśla słowa rozpoczynające się na nią aż do wyczerpania potencjału. Ustalamy np, że pierwszą literą słów będzie B i każdy kolejno wymyśla słowa rozpoczynające się na tę literę. Podobnie z wersją dotyczącą sylaby. Ustalamy sylabę, np „po” i każdy kolejny gracz wymyśla słowo zawierające tę sylabę: „pokój”, „porucznik”, „por” itd. Grę można zawężać np do kategorii: rośliny, zwierzęta, miasta, itd.

4. Polowanie na zwierzaki

Podróżując samochodem, pociągiem czy autokarem za oknem dzieje się tyle interesujących rzeczy. Dzieci dostrzegają zwierzęta, a gdyby tak… je policzyć? Ile widziałeś krów? Koni? Bocianów? Spróbujcie! Przyporządkujcie każdemu zwierzęciu określoną liczbę punktów – niech krowa będzie warta 20 punktów, a królik 100. Zobaczycie, jak zaangażują się wasze dzieci!

5. Niekończąca się historia

Każdy z was wymyśla jedno słowo, a kolejna osoba powtarza wszystkie słowa wymyślone od początku gry, dodatkowo dodając własne. Stworzycie wtedy łańcuszek naprawdę trudny do odtworzenia po kilku rundach! A ile będzie śmiechu…

6. Zgadnij, o czym myślę – zabawa w 10 pytań

Wybrana osoba myśli o rzeczy, zwierzęciu czy czymkolwiek, co zgadnąć będą musieli pozostali. Zadajemy tylko pytania, na które odpowiedź brzmi tak lub nie.

7. Bajka z audiobooka

A gdyby tak posłuchać bajki? Ciężko się czyta w samochodzie, a audiobook jest swietnym rozwiązaniem, właściwie złotym środkiem w podróży z dzieckiem. Spróbujcie. Zawczasu wybierzcie interesującą bajkę, a wybór jest ogromny.

8. Uczymy się znaków drogowych

Podróż możę być bardzo edukacyjna. Nauczmy dziecka znaków drogowych. Zwracajmy uwagę na te, które mijamy i opowiedzmy o ich znaczeniu w praktyce. Dzieci uczą się bardzo szybko, szczególnie poprzez zabawę.

9. Zabawa w kolory

Ustalamy kolor, który obserwujemy. Dziecko informuje nas o wszystkich rzeczach w wybranym kolorze, które zauważyło, np zielona trawa, czarna krowa, brązowy koń itd.

10. Śpiewamy piosenki

Dzieci uwielbiają rymowanki, piosenki. Uwielbiają również repertuar rodziców. Piosenki umilą czas całej rodziny, a będzie przy tym zapewne dużo śmiechu. Uwaga! Tuż przed podróżą warto przypomnieć sobie kilka „rodzinnych hitów”.

Zabawy w podróży z dzieckiem – wasze pomysły

Jeśli znacie więcej zabaw w czasie podróży, piszcie o nich w komentarzach. Mnóstwo z nas szuka sposobów na uprzyjemnienie podróżowania!

Weź udział w naszym najnowszym konkursie i wygraj wejściówki do Centrum Rozrywki dla całej rodziny!

Zabawy w podróży z dzieckiem- 10 pomysłów dla całej rodziny
Oceń artykuł

Udostępnij

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*