Butelki i smoczki dla dzieci

Człowiek nie przestaje grać, tylko zmienia zabawę ”

Jakie zabawki dzieci grają nowoczesną Bukovina
Alla Borisyuk, profesor, Wydział Psychologii i Socjologii, BDMU

W procesie ontogenezy do 6 roku życia główną rolę odgrywa gra (początkowo manipulująca podmiotem, a następnie – rola fabularna). W trakcie gry realizowane są wartości społeczne, wzorce zachowań, tradycje, proces socjalizacji i następuje rozwój umysłowy dziecka butelki i smoczki dla dzieci. Z zabawki dziecko odkrywać siebie i otaczającej rzeczywistości, bo zabawka służy nośnik informacji o świecie i świat relacji międzyludzkich, rodzaj pośrednika między dzieckiem i społeczeństwa. Często zabawki pomagają dzieciom chronić się przed negatywnymi emocjami, łagodzić napięcia emocjonalne, wyrażać uczucia, kompensować brak ciepła i miłości ze strony dorosłych. Zabawki można kochać, żałować, kształcić, można nimi opiekować się, mogą z nimi zaprzyjaźnić się itd. Zatem zabawki przyczyniają się do rozwoju społeczno-emocjonalnego, intelektualnego i poznawczego (kognitywnego), fizycznego.

W grze dzieci symulują przyszłe działania, odzwierciedlając specyfikę relacji ze światem. Stosunek do gier, wybór zabawek odbija się w przyszłej ścieżce życia jednostki. Bardzo często, bawiąc się, dzieci demontują zabawki w kawałkach, łamią, łamią i tak dalej. Takie działania są żywym świadectwem faktycznych potrzeb wiedzy o środowisku.

Ogólnie rzecz biorąc butelki i smoczki dla dzieci, ludzie nie przestają grać, tylko zmieniają zabawki.

Świąteczne zabawki, girlandy i “deszcz” mogą powodować wiele problemów, jeśli masz małe dzieci

Dla każdego dziecka Nowy Rok i Święta Bożego Narodzenia są zawsze długo wyczekiwaną opowieścią. I nie chodzi tylko o prezenty, ale także o magiczną atmosferę, która tworzy błyskotliwe ozdoby i migające latarki na choinkę. Nawet we wczesnym, ale zupełnie nieświadomym wieku cudowne święta Bożego Narodzenia wywołują u dziecka jasne emocje. I co może być więcej szczęścia butelki i smoczki dla dzieci dla rodziców niż radosne, uśmiechnięte dziecko.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *